МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

29 јануари 2021

29 јануари 2021

Комисијата за заразни болести: Да останат на сила досегашните препораки за работењето на администрацијата и угостителите

Улогата на медиумите и граѓанските организации во процесот на интеграции во ЕУ

Намалени просечните каматни стапки и на кредитите и на депозитите

Бочварски: За три години повеќе реконструкции на патишта од претходните 11 години

Министерот Филипче се сретна со новоназначениот јапонски амбасадор Савада

Договорот со Фронтекс се уште не е потпишан поради резервите на Бугарија за формулацијата „македонски јазик“

Цилибаши: Во Албанија останува проблем финансирањето на партиите од криминални активности и нелегални бизниси

Вакцината на Џонсон и Џонсон е ефикасна меѓу 66 и 72 отсто

Шведска: Најмалку новозаразени со коронавирус во последните три месеци

Австрија: Во експлозија во зграда шест лица повредени, едно се смета за исчезнато

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close