МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

27 јануари 2021

27 јануари 2021

Делегација на Уставниот суд на Северна Македонија во работна посета на Турција

Честитка од претседателот Пендаровски по повод празникот Свети Сава

Тавилах за МИА: Колку повеќе луѓе ќе се вакцинираат, толку повеќе циркулацијата на вирусот ќе се намали, а со тоа и неговиот потенцијал за нови мутации

Катругалос бара објаснувања од Дендиас зошто доцни ратификацијата на меморандумите со Северна Македонија

Португалија ќе стори се што е во нејзина моќ за почеток на преговори со С Македонија, тоа ќе биде важно и за кредибилитетот на ЕУ

Шест НВО-а побараа Франција да прекине со „дискриминаторските проверки на идентитетот“

Продолжуваат протестите во Холандија поради карантинот

Во Кина вакцинирани преку 22 милиони луѓе

Администрацијата на Бајден најави обновување на односите со Палестинците

Јутјуб ја замрзна сметката на Трамп на неодредено време

Back to top button
Close
Close