МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

26 јануари 2021

26 јануари 2021

ДСЗИ постапува според надлежностите во врска со случајот со д-р Асани

Одбраната бара изземање на обвинителот Бурим Рустеми од случајот „ТНТ“

Средба на Димитров и Османи со Лајчак: Македонската европска приказна е пример за другите држави од регионот

Џафери се сретна со новоименуваниот амбасадор на Катар Јасим Бин Хамад Ал-Тани

Средба на Џафери со холандскиот амбасадор Коп: Прашањето за членство во ЕУ не е дали, туку кога

Сусам од Индија вратен од српската граница

Фон дер Лајен: ЕУ вложи милијарди за развој на вакцини, сега компаниите да го исполнат своето

Алесандро Брагонзи е нов шеф на ЕИБ за Западен Балкан

ММФ ја зголеми прогнозата за годинешниот глобалниот раст на 5,5 проценти

СЗО: Вакцината на Модерна во две дози на 28 дена, изземени бремените жени

 

Back to top button
Close
Close