4 мај 2020

Светскиот шампионат во пливање одложен за 2022 година

4 мај 1980: „Почина другарот Тито“ (видео)

Граѓанскиот сектор реагира поради пренамена на средства за животна средина од Буџетот

Самит ЕУ – Западен Балкан в среда преку видео конференциска врска

ЕУ предупреди на опасноста од одложување на вакцинирањето поради пандемијата

Онлајн Филозофски филмски фестивал од 21 до 31 мај

Над 7.000 компании аплицирале, користат или ќе користат некоја од економските мерки

Во Германија има 1.8 милиони заразени со Ковид-19, тврдат научници

Борел: Европа беше „малку наивна“ во однос на Кина

Хеликоптер на МВР се урна на аероромот во Скопје, еден лесно повреден

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close