МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

22 јануари 2021

22 јануари 2021

Снежна покривка од 31 сантиметар на Попова Шапка

Хоџа и Нуредини на средба со претставници на турската агенција за земјоделско осигурување ТАРСИМ

Комората на сметководители бара пролонгирање на рокот за годишни и финансиски извештаи

Онлајн конференција „Бизнис без корупција“

Донација на две амбулатни возила за Здравствениот дом Скопје

Земјотрес од 4,5 степени во близина на грчкиот остров Крит

Франција ќе мора во строг карантин ако не успее да го спречи ширењето на мутираниот коронавирус

Во сила влезе светската забрана за нуклеарно оружје, но без нуклеарните сили

Јапонските власти ги демантираа информациите за откажување на Олимписките игри во Токио

САД: Републикански конгресмен се обиде да внесе пиштол во собраниската сала

Адвокати во Њујорк побараа одземање на адвокатската лиценца на Руди Џулијани

Back to top button
Close
Close