МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

 21 јануари 2021

 21 јануари 2021

Во февруари исплата за скенирани фискални во четвртиот квартал од 2020, граѓаните ќе добијат 6,1 милион евра

Заев: Имаме раст на платите во ноември, Владата е посветена на покачување на платите до 34.000 денари во следните четири години

Филипче: Првите вакцини од „Фајзер“ и од Србија ќе стигнат со интервентен увоз, планот за вакцинација е подготвен

Турска техничка помош за воспоставување земјоделски осигурителен систем во земјава

Шахпаска: Со петтиот пакет мерки ќе бидат опфатени и лицата со попреченост

Грција очекува дополнително зајакнување на грчко-американските односи со новата администрација на САД

Австрискиот канцелар гневен на политичарите кои се вакцинирале преку ред

ЕИБ од 2022 година ќе престане да финансира производство на енергија со гас и нафта

Петмина загинати во пожарот во индиската фабрика за вакцини

Африка погодена од втор посмртоносен бран на Ковид-19

 

Back to top button
Close
Close