МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

21 јануари 2021

 21 јануари 2021

Брнабиќ: Ќе и помогнеме на С. Македонија во регистрација на вакцината, понудивме лекарите да можат и во Србија да се вакцинираат

Просечната плата во ноември 27.588 денари

Фетаи во завршен збор за „Монструм“: Обидот на одбраната за поврзување на случајот со структури на МВР е целосно неточна теза

Министерот Османи утре во официјална посета на Црна Гора

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 17 пациенти, вкупно се лекуваaт 280

Мета со честитка до Бајден: Албанија ќе продолжи да се потпира на стратешкото партнерство со САД

Белгија: Зголемен ризикот од тероризам од екстремна десница

Германија размислува за затворање на внатрешните и надворешните граници поради Ковид-19

Ковакс: Испорака на 1,8 милијарди вакцини за 92 земји во текот на годинава

Пожар во индиската фабрика на Институтот за серум, најголем производител на вакцини во светот

Back to top button
Close
Close