МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

15 јануари 2021

15 јануари 2021

Општина Вевчани со осуда за палењето на бугарското знаме на карневалот

Трет и последен ден расправа за Предлог-законот за попис, се очекува гласање до крајот на денот

Новопримените професионални војници дадоа свечена заклетва

Струшкото ОЈО оформи предмет за запаленото бугарско знаме на карневалот во Вевчани

Шахпаска: Не кажавме кога ќе се донесе законот за докуп на стаж, но ќе го исполниме предизборното ветување

Во Косово нови седуммина починати, 296 заболени и 526 излекувани од Ковид-19

ЕК е за воведување европска потврда за вакцинација

Еврокомисија: Имаме доволно вакцини, не ја разгледуваме кинеската

Истрага во Франција против Саркози за злоупотреба на функцијата

Бајден го доби својот нов официјален претседателски профил на Твитер

Back to top button
Close
Close