МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

30 април 2020

30 април 2020

Кипар од понеделник ги олабавува рестриктивните мерки

Коронавирусот ќе го поремети распоредот следните години, вели членот на Извршниот комитет на УЕФА

Полицискиот час не го почитувале 51 лице, 34 приведени

Научници советуваат некои од мерките да останат на сила додека не се пронајде вакцина

Последните места на светот без Ковид-19

Состојба со Ковид-19 во светот до 10 часот

„Дизни Ворлд“ може да биде домаќин на остатокот од сезоната во НБА

На премиерлигашите ќе им биде понудено тестирање на коронавирус двапати неделно

Клиничко испитување во САД покажа побрзо закрепнување со лекот „ремдесивир“

Нови играчки херои на Мател за борба против Ковид-19

Back to top button
Close
Close