МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

11 јануари 2021

11 јануари 2021

Научен собир „Воспитувањето и образованието на децата со посебни потреби – можности, програми и перспективи“

Македонски производ по светски стандарди, за здравје и ум на европските пазари

Се интензивираат преговорите со Бугарија,  деновиве размена на предлози за Акцискиот план

Бројот на приеми во болниците стабилен, вкупно се лекуваат 798 позитивни и суспектни на Ковид–19

Облачно со врнежи од дожд кои на места ќе бидат поројни (ДПЛ)

Албанија почнува со вакцинација против Ковид-19

Дојче банк ќе им плати на САД казна од 100 милиони долари

Иран: Јужна Кореја не треба да ја политизира заплената на танкерот

Казахстан: Убедлива победа на партијата на поранешниот претседател Назарбаев, приведени десетици незадоволни граѓани

Садир Жапаров победи на претседателските избори во Киргистан

 

Back to top button
Close
Close