МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

8 јануари 2021

8 јануари 2021

Современа форензичка лабораторија есенција на полициско-истражителското дејствување, придобивки за граѓаните, судството, обвинителството…

МВР изрече 80 санкции за брзо возење во Скопје

Се намалува бројот на активни случаи на Ковид-19 во државава

Димитров за МИА: Европската Унија не може да си дозволи луксуз и оваа 2021 година да помине со неуспех во проширувањето

Бислимоски за МИА: И покрај увозот не се очекува зголемување на цената на струјата на регулираниот пазар

Руски медиуми: Трамп претера, Америка се радикализира – бумерангот се врати

Началникот на полицијата на Капитол Хил си поднесе оставка

Шервин: Можно е да биде покренато обвинение против Трамп

Предлагачот на Трамп за Нобелова награда за мир го смени мислењето

Пенс е против повикување на 25. амандман

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close