МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

5 јануари 2021

5 јануари 2021

Православните христијани утре го слават Бадник, задутре Божиќ

Шекеринска во посета на Лесната пешадиска баталјонска група во касарната во Штип

Жител на Здуње доби притвор, полицијата му пронајде марихуана во домот

Во Скопје казни за 151 возач, 22 без возачка дозвола

Во текот на вчерашниот ден санкционирани 292 лица поради неносење заштитна маска

Анализа: Во Сараево 19,1 отсто имале коронавирус

Новиот вид на коронавирусот откриен и во Париз

Членови на Конгресот на САД го повикаа ФБИ да покрене криминалистичка истрага против Трамп

Мексико нуди политички азил за Асанж

Си-Ен-Ен: Можна истрага поради телефонскиот повик на Трамп

 

 

Back to top button
Close
Close