МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

4 јануари 2021

4 јануари 2021

Маричиќ за МИА: Ветувањето е исполнето – почнува филтрацијата во правосудството

Маричиќ за МИА: За три месеци ќе бидат опремени 10 судници во пет основни суда за онлајн судења

Од екстрадицијата на Груевски не се откажуваме, вели Маричиќ за МИА

Санкции за 439 граѓани кои не носеле маска

Во 2020-та значително помалку пожари во Скопје

Грција во 2020 година: Тензично со Турција, мигрантите го запалија кампот Мориа, а Златна зора заврши во затвор

„Вечерње новости“: Почната е истрага за наводно прислушкување на претседателот Вучиќ

Се очекува одлука за евентуално екстрадирање на Асанж во САД

Харис го обвини Трамп за злоупотреба на власта

Одлуката за тоа кој ќе го задржи Сенатот ќе биде донесена утре, кога ќе се одржат повторните избори во Џорџија

 

 

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close