МИА Бриф 5+5

МИА БРИФ 5+5

27 април 2020/13:00

27 април 2020/13:00

Ќе се санкционира неносењето заштитна опрема, нови 19 случаи со Ковид-19

Од утре почнува лекување на заболените од Ковид-19 со крвна плазма и со примена на озонотерапија

Азески: Проблеми со ликвидноста кон средината на мај, а со извозот во почетокот на јуни

Спасовски: 27 април најмрачниот ден во поновата историја на нашата држава

Граѓаните да се воздржат од резервации за авиобилети, во сила одлуката за затворање на аеродромите

Словенија нема да брза со олабавување на ограничувањата за граѓаните

Анкета: Речиси половина од Грците планираат летово да одат на одмор

Џонсон и се обрати на нацијата првпат по заболувањето со Ковид-19

Почнува со работа европската автомобилска индустрија

Ардерн: Нов Зеланд привремено го елиминира Ковид-19

 

Back to top button
Close
Close