МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

29 декември 2020

29 декември 2020

Претседателот Пендаровски го прими командантот на КФОР, генерал-мајор Федеричи

Земјотресот во Хрватска со јачина од 6,4 по Рихтер не е почувствуван во земјава

Владата ќе испрати финансиска помош од шест милиони денари за Хрватска

Пендаровски изрази сочувство за настраданите во земојотресот во Петриња

Презентиран финалниот извештај од „Опсерваторија на медиумските реформи“

Шефица на Сеизмолошка служба: Не може да се каже дали последователните потреси ќе бидат посилни од претходните

Спасувачите од цела Хрватска тргнаа кон Петриња

Милановиќ: Центарот на Петриња изгледа како Грозни во Чеченија пред 20 години

Црногорската полиција трага по организаторите на протестите

Османи: Србија ја користи секоја прилика да го дестабилизира Косово

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close