МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

29 декември 2020

29 декември 2020

Филипче – Даниловски: Договорено формирање неформално советодавно тело од пензионирани професори од Медицинскиот факултет

Годишните бесплатни средношколски билети нема да важат за зимскиот распуст

За утре закажана првата пленарна седница пратенички прашања по 100 дена Влада

Хоститализирани уште 28 пациенти во ковид центрите во Скопје

Над 43 проценти од трошоците на домаќинствата за храна и пијалоци, во ЕУ – 13

Албанскиот буџет годинава помал за 600 милиони долари

Тестирање за Ковид-19 на приштинскиот плоштад

Силен земјотрес ја погоди Хрватска

Русија: Карина Цуркан осудена на 15 години затвор поради шпионажа

Светот во 2020: Најлоша година за нафтената индустрија во изминатата деценија

Back to top button
Close
Close