МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

28 декември 2020

28 декември 2020

Административен рокот не смее да биде пречка за исплата на помош на граѓаните, вели Заев

Заев: Пари има за ковид поддршка и во 2021 година, вакцината ќе го намали периодот за потреба од овие програми

За Изборниот законик не зависи се од СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, порача Заев

Над 80.000 работници добиле правна заштита за откази, притисоци и принуден одмор

Заев: Правиме напори предлогот на опозицијата за пописот да биде прифатен

Во Шведска нов закон за борба против пандемијата

Песков: Путин ќе ја прими вакцината кога лично ќе одлучи да го стори тоа

Русија протерува бугарски дипломат

Иран го предупреди Израел за „црвените линии“ во Персискиот Залив

Човештвото пред закана од нови вируси, тврди лекарот кој ја откри еболата

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close