МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

28 декември 2020

28 декември 2020

Собраниската Комисија за одбрана и безбедност даде зелено светло за набавка на оклопни возила од САД

Приведен сопственик на угостителски објект во тетовско, работел по дозволеното време

ДИЖС го казни Пејпер Мил за загадувањето со 20.000 евра

Крадец фатен за еден час по пријавена кражба во автомобил

Најдено 17-годишното девојче што беше пријавено дека се оддалечило од дома

ИОМ: Во БиХ 3.000 мигранти живеат на отворено, тоа е хуманитарна катастрофа

Коха јон: Грчки рибарски бродови почнаа да ловат во водите што ги прогласија за свои

Неизвесно е отворањето на британските средни училишта по Божик

Кинеска државјанка осудена на четири години затвор поради известување за вирусот

Ќе има новогодишен огномет во Сиднеј, но без публика

 

 

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close