МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

28 декември 2020

28 декември 2020

Советот за реформи треба да ја потврди методологијата за прочистување на правосудството

Пратениците треба да ја продолжат расправата за законот за решавање на спорот на Владата со Макпетрол

Армијата се зајакнува со уште 200 професионални војници

Пронајдено телото на мажот што вчера исчезна во Дренска Река

Тешка сообраќајна несреќа кај гостиварско Форино, едно лице загина

Парламентот во Турција усвои амандман на закон за надгледување групи од граѓанското општество

Европол: Пандеммијата предизвика и зголемен број случаи на злоупотреба на деца

Стотици Британци побегнале од швајцарски ски центар поради карантин

Идентификуван бомбашот од Нешвил, неговите останки најдени во урнатините 

Само половина од оружјето во германската армија е подготвено за употреба, предупреди Асоцијација на вооружените сили

 

 

Back to top button
Close
Close