МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

22 декември 2020

22 декември 2020

Mеѓународна конференција „Предисторија во Македонија“

Филипче во Софија ќе разговара да добиеме дел од првите вакцини што ќе пристигнат во Бугарија

Нов концепт за основно образование, МОН уверува дека не се бришат содржините од наставните предмети

Приведен маж од Кочани, пронајдени над 600 пиротехнички средства

Момче потешко повредено во сообраќајка во Струмица

Косовскиот Уставен суд ја прогласи Владата на Хоти за нелегитимна, вонредни избори во рок од 40 дена

Десетдневен карантин во Грција за патниците од Велика Британија

Москва во ОН побара Израел да се воздржи од населување во Западниот Брег

Навални откри дека руски агент во август го затрул со „новичок“ преку долната облека

Најмалку петмина загинати во бомбашки напад во Кабул

 

Back to top button
Close
Close