МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

26 ноември 2020

26 ноември 2020

Месиќ: Македонската нација е историски факт, не ја создал ниту Тито, ниту Коминтерната

Дебата: Кинодистрибуција во време на глобална пандемија

Средба на министерот Спасовски со италијанскиот амбасадор Андреа Силвестри

Каракачанов: Заев направи чекор во вистинската насока

Шахпаска на средба со директорите на градинките: Ако ги почитуваме мерките за заштита од КОВИД 19 градинките се безбедни

Протести во Атина во рамките на генерален штрајк во Грција (фото)

Хоти: Барањата од Белград за посета на Косово се третираат согласно состојбата во земјата

Пецас: Карантинот во Грција продолжен до 7 декември (ДПЛ)

Во Холандија над 500.000 луѓе инфицирани со Ковид-19

Пакистан поради Ковид-19 ги затвора училиштата

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close