МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

24 ноември 2020

24 ноември 2020

Шахпаска: Очекуваме одговори од министерствата за предлогот недела да биде неработен ден

Вебинар за билингвалните паралелки во образованието

Исплатени над 152 милиона денари на сметките на 6,755 сточари

Битиќи: Словенија е традиционално добар економски партнер, очекуваме зголемена трговска размена во пост ковид периодот

Бочварски: Инвестираме во добрососедство, 50 милиони евра за патно поврзување со Бугарија

„Вујкото“ во Ндрагета од Албанија испорачан на Италија

Во Словенија рекорден број починати

Велика Британија размислува да ги повлече своите судии од Врховниот суд на Хонг Конг

Рекордни вредности на ЦО2 и покрај пандемијата и затворањето на општествата

На американските аеродроми над три милиони патници во пресрет на Денот на благодарноста

 

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close