МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

30 октомври 2020

30 октомври 2020

Пендаровски: Во услови на пандемија, важноста на високото образование и на науката станува уште позначајна, не само во справувањето со последиците, туку и во дизајнирањето на нашите општества

Во Скопје 528 санкционирани возачи во текот на вчерашниот ден

Изречени 928 казни за неносење маска

Приведен скопјанец баран со потерница

Во гостиварско за еден месец откриени 18 возила за јавен превоз без лиценца и три автобуси со повеќе патници од дозволеното

Од Грција во Германија заминаа 66 бегалци, меѓу кои и деца без придружба

Неколку часа пред мини карантинот, забава во ноќен клуб во Солун  

Русија: Полицијата застрела момче по обид за тероризам

Москва: Ја предупредувавме Франција на терористи од Северен Кавказ

Нов Зеланд ќе ја легализира еутаназијата, но не и марихуаната

 

 

 

 

Back to top button
Close
Close