МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

28 октомври 2020

28 октомври 2020

Груби до Ангелов: Историјата не треба да ја држи иднината во заложништво

Средба Бочварски-Гир, тема инфраструктурните проекти поддржани од ЕУ

Вакцините против грип се очекува да пристигнат идната недела

Угостители организираат свадби, имаат поголем број маси, без доволно растојание, констатираа инпекторите

Пауновски: Владата ни вети дека наредната година ќе ни одобри вработување на 20 инспектори

Поставени уреди за надзор на квалитетот на воздухот во Скопје, ќе се отркиваат поединечните загадувачи

Носењето маска на отворено ќе стане задолжително и со закон, а групирањата се ограничуваат

Нема сива зона, сите позитивни и нивните контакти имаат решенија за изолација, тврди Бухова

Фон дер Лајен: За три седмици уште поголем скок во бројот на случаи на коронавирус

Баерн одново не успеа да се договори за продолжување на договорот со Алаба

 

Back to top button
Close
Close