МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

28 октомври 2020

28 октомври 2020

Арсовски: Нема нов договор и анекс на Договорот со Бугарија

Царовска: МОН работи на воведување медиумска писменост во наставните содржини

Објавена пресудата за обвинетите во предметот „Специјална каса“

Министерот за локална самоуправа Милевски во работна посета во Албанија  (КРГ)

Атлетската федерација на Македонија ќе поднесе кривична пријава против челните луѓе на МОК Тупурковски и Поповски

Ангелов: Бугарија не може да ги промени своите позиции за преговарачката рамка

Капетанот на товарниот брод што удри во грчки воен брод ќе биде уапсен и изведен пред јавен обвинител  

Шест цели на новата српска влада

Нигериската војска одби да употреби оружје на протестите во Лагос

Потрошила 120.000 долари на тетоважи и операции, за да биде среќна

 

 

Back to top button
Close
Close