МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

27 октомври 2020

27 октомври 2020

Речиси половина од инфицираните со Ковид во земјава се од Скопје, најмногу на возраст над 60 години

Шахпаска: Работиме за целосна интеграција на Ромите во општеството

Средба на евроамбасадорот Гир со активисти што се борат за правата на ЛГБТИ+ заедницата

Османи – Реинсалу: Естонија целосно ја подржува евроинтеграцијаta на С.Македонија

Шпанија ја обновува својата економија со поголеми даноци за големите компании

Шведска на 23 октомври забележа рекордни 1.870 случаи

Повеќе од 200.000 тони пластика годишно протекуваат во Средоземното Море

Баша: Рама е непријател на Албанците и заложник на мафијата

Србија со црн рекорд – 1.053 лица заразени со коронавирус

Белгија прва во ЕУ по стапка на заразени од Ковид-19

Back to top button
Close
Close