МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

22 октомври 2020

22 октомври 2020

Зимското сметање на времето почнува ноќта меѓу 24 и 25 октомври

Три медицински сестри од ГАК позитивни на Ковид-19, а доктор и директорката се во самоизолација

Пратеникот Ибрахим во посета на Агенцијата за остварување на правата на заедниците

Доживотен затвор за двојниот убиец од Струмица

РКЕ бара законски измени за поголеми и попрецизни надлежности

Министерот за информатичко општество Шаќири на вебинар за предизвиците на кибер безбедноста

Албанија ќе набави над 1,1 милион дози вакцини против Ковид-19

Пленковиќ: Ситуацијата со коронавирусот е многу сериозна, да бидеме одговорни

Италијанското Министерство за здравство ја продолжува борбата против лажните вести за Ковид-19

Кремљ: Русија не се меша во изборите во САД

Back to top button
Close
Close