МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

21 октомври 2020

21 октомври 2020

Во Парагвај запленет кокаин вреден 500 милиони долари

Бочварски: И во време на пандемија во фокусот се капиталните инвестиции и инфраструктурата

Вкупните воени расходи на земјите од НАТО во 2020 година ќе изнесува 1.092,5 милијарди долари

Средба Шаќири – Галовеј: Британска поддршка за процесот на реформи на јавната администрација

Американскиот амбасадор во БиХ ја оцени ситуацијата во таа држава како неодржлива

Руски центар: Откриени повеќе од 80 мутации на новиот коронавирус

Хемиски напад врз цивили во британскиот град Дадли

„Економист“: Бајден има 93 отсто шанси за победа на изборите за претседател во САД

Пауновски: Нема претставка која не е решена за пропаднатите аранжмани на туристичките агенции поради пандемијата

Димитров, Маричиќ и Спасовски учествуваа на четвртиот состанок на Секторскиот мониторинг комитет

Back to top button
Close
Close