МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

21 октомври 2020

21 октомври 2020

Кривична пријава за скопјанец поради измама преку социјалните мрежи

Шекеринска: Ова не е начин на комуникација меѓу две членки на НАТО, македонскиот јазик и македонскиот народ се реалност

Груевски во случајот за парцелите на Водно веќе има дадено исказ, тврди Русковска

Случај „Талир“: Јанакиевски и Божиновски од сопственикот на ,Урбан Инвест” барале 15.000 евра

Сите пратеници да дадат придонес во донесувањето на законот за спречување и заштита од дискриминација, апелира Шахпаска

Франција ја лансира од подморница својата прва крстосувачка ракета

Весникот „Ла Нувел Републик“, кој објави карикатура со Мухамед, поднесе пријава по добиените закани

ГАП ги затвора своите продавници во Европа

Азербејџан: Ерменија ја гранатира Тартарската област

Повеќе од 41 милион луѓе ширум светот се заразени со коронавирусот

 

Back to top button
Close
Close