МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

21 октомври 2020

21 октомври 2020

Предлог-закон за спречување и заштита од дискриминација на разгледување пред две собраниски комисии

Завршна конференција на проектот на Институтот „Европа за тебе“ за културното наследство на Валандово

Конференција „Како институциите се справија со одливот на мозоци 2013-2020?“

Загреб за старт на преговорите со ЕУ до крајот на годинава, Скопје очекува поддршка и од Софија и почитување на европските вредности и принципи од Брисел

Во Скопје 509 санкционирани возачи, од нив 75 за пречекорена брзина

Од синоќа стапи на сила полицискиот час во Словенија, нови 1.100 заразени

Унгарската министерка за правда заразена со коронавирусот

Сенатот во понеделник ќе се изјасни за номинацијата на судиката Берет

ОН: Постои закана од натамошно забавување на напредокот на правата на жените

Речиси 2.000 затвореници избегаа за време на напад на два затвора во Нигерија

 

 

Back to top button
Close
Close