МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

20 октомври 2020

20 октомври 2020

Јакнењето на финансиската стабилност од голема важност за закрепнување на македонската економија

Пленковиќ: Меѓувладина конференција ЕУ – С.Македонија до крајот на годинава

Во 2019 година 40,1 отсто од вкупните потреби за енергија обезбедени од домашни извори

Османи – Радман: Мора да продолжи европската интеграција на западниот Балкан

Западниот Балкан останува врвен приоритет за Европската Комисија во 2021

Шпанската Влада разгледува мерки, вклучително и полициски час

Дендиас бара ембарго на извоз на оружје во Турција

Рама-Дендиас: Прашањето за морската граница меѓу Албанија и Грција во меѓународните инстанци

Сајантифик Американ: Трамп најверојатно нема да победи на изборите оваа година

САД ги рециклирале апаратите за белодробна вентилација добиени како хуманитарна помош од Русија  

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close