МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

20 октомври 2020

20 октомври 2020

Кривичен суд го објави Протоколот за спроведување на мерките за заштита од Ковид-19

Заев: Наш приоритет останува развојот и афирмацијата на македонскиот јазик

Јохансон побарала од бугарскиот премиер да се деблокира договорот за Фронтекс со Скопје

Конкурс за изработка на истражувачки стории од областа на корупцијата

МОН и БРО информираа за начинот на оценување во услови на пандемија, првите оценки за учениците до 20 ноември

Во Хрватска од денеска прекинува испораката на лекови за 75 отсто од болниците

Германија издаде меѓународни потерници за основачите на Мосак Фонсека

Шведска забрани кинески компании да учествуваат во изградба на мрежата 5Г

Исламисти ослободија 900 осуденици од затвор во ДР Конго

Меѓусебни обвинувања меѓу Тајван и Кина по тепачка на прием по повод националниот празник на Тајван

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close