МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

7 април 2020

7 април 2020

Угостителите ќе ги презентираат своите ставови за ублажување од кризата

Борис Џонсон добил кислород, но не е на респиратор

Шпански бизнисмен осомничен за кражба на два милиона заштитни маски

Германија.Ковид-19: Заразени речиси 1000.000 луѓе

Министрите од ЕЗ со фокус на брзи инструменти за помош на економијата

Австрија ќе ја тужат 2.500 туристи поради зараза со коронавирусот во скијачки центар

СБ на ОН в четврток на прва седница за можното влијание на пандемијата врз меѓународната безбедност

Унијата на ЗМСТАС со поддршка за медицинскиот персонал и помош каде што е потребна

Трамп потпиша декрет за искористување ресурси од Месечината

Back to top button
Close
Close