МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

16:00/1 октомври 2020

16:00/1 октомври 2020

Средба на Заев и Шекеринска со офицери вратени од Авганистан: Вие сте гордост за државата и посакуван партнер во меѓународните мисии

Пендаровски-ССНМ: Поддршка на иницијативата нападите на новинарите да се третираат како кривични дела

Димитров на средби во германското МНР со фокус на преговарачката рамка и усвојувањето на Економскиот инвестициски план за регионот

Уште една успешна ИПАРД2 приказна – фирмите да се охрабрат и да инвестираат во опрема

Филипче се сретна со Брнз: САД е наш стратешки партнер во јакнење на здравствениот систем

Протест на учениците и просветните работници во Атина

Хоти: Косово веќе нема да прави компромиси во преговорите со Србија

Меркел: Дипломатија, а се санкции во односите со Турција

Гугл инвестира милијарда долари во зделки со медиумски партнери

САД и продаваат на Швајцарија 80 авиони-ловци за 14 милијарди долари

Back to top button
Close
Close