МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

1 октомври 2020

1 октомври 2020

ОЈО поднесе обвинение за недозоволено поседување хероин

Седумнаесет годишник од Гостивар плаќал со фалсификувани евра

Приведен разбојник кој се обидел да ограби аптека во Скопје

Средба на Шахпаска со претставнички на „Глас за насилство“ : Борбата против насилството врз жените и семејното насилство е заеднички приоритет  

Синдикатот на вработените во ЦУК бара исти бенефиции како колегите од МО и Армијата

Вучиќ: Комплетна ревизија на податоците на бројот на починати од Ковид 19

Италија размислува за продолжување на вонредната состојба до јануари

Франција ја обвини Турција дека испраќа сириски платеници во конфликтот во Нагорно Карабах

Трамп го ограничи приемот на бегалци во САД на рекордно ниско ниво

Фејсбук забрани огласи за изборна измама

 

Back to top button
Close
Close