МИА Бриф 5+5

МИА Бриф 5+5

25 септември 2020

25 септември 2020 

Правилно и праведно е што побрзо да почнат преговорите на ЕУ со С.Македонија, порача Пахор

Заев: Верувам дека со Бугарија ќе најдеме решение со кое двете страни ќе бидат среќни

Сe затвора дебатата за четвртиот пакет мерки, ќе биде објавен в недела

Спасовски: Кривична пријава и суспензија за полицаецот од Битола кој нападна Ром, суспендиран уште еден полицаец

Соработката во одбраната меѓу Северна Македонија и Словенија добива нов интензитет како сојузници во НАТО

Меѓу 1 и 20 октомври ќе завршиме со одлуките за поставување раководни лица во институциите, вели Заев

MО на Србија потврди за загинување на два пилота при пад на МиГ-21

Уапсен претседателот на ветеранската организација на ОВК, Хисни Гуцати

„Шпигел“: Бундесверот има проблем со заштитните маски

СЗО: Некои држави имаат проблеми со набавка на дополнителни вакцини за грип

 

Back to top button
Close
Close