МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

25 септември 2020

25 септември 2020

Пахор: Меѓувладината конференција да почне без одложување, ова е прилика што ЕУ не смее да ја пропушти

Претседателот Пендаровски домаќин на неговиот словенечки колега Пахор

Заев: Полициската бруталност е за најсилна осуда

 

Заев: Пописот ќе се спроведе во април 2021 година

 

Заев: Вршиме прва реконструкција на патот Бутел-Љуботен по 28 години

Турција ја обвинува Грција дека депортира мигранти без процедура за азил, а ЕУ се прави дека не гледа

 

ЕУЛЕКС упадна во канцелариите на ветераните на ОВК, најавени нови апсења

 

Турција наложи апсење на Курди поради нереди од 2014 година

 

Асанж го анализирал самоубиството на генералот Праљак, тврди докторката Сондра Крозби

 

Втора ноќ протести во САД поради пресудата за убиството на Бријана Тејлор

 

Back to top button
Close
Close