МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

21 септември 2020

21 септември 2020

Петти меѓународен филмски фестивал за духовни и хумани вредности „Богородичен покров“

Одговорно однесување со коњите и спречување на нивната злоупотреба – почнува кампањата на АХВ за подигање на јавната свест

МЗ: Постигнат значителен напредок во дијагностицирањето на деменциите

Приведено лицето што нападна лекар на Клиниката за токсикологија

Санкционирани 346 возачи во Скопје, 150 за пречекорена брзина, 28 мотоциклисти

Трите победнички коалиции во Црна Гора денеска разговараат за програмата и приоритетите на идната Влада

„Ербас“: Авионот на водород во употреба до 2035 година

Орбан отворено навива за победа на Трамп на изборите во САД

Во Иран почна третиот бран од коронавиорусот, Кризниот штаб бара враќање на рестриктивните мерки

Состанок на индиски и кинески воени претставници за спорната граница

 

Back to top button
Close
Close