МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

18 септември 2020

18 септември 2020

Врховен ги потврди пресудите на Апелација за Груевски, Поповски и Јанкулоска

Поранешни пратеници сведочеа за настаните на 27 април

Средба на Здравев и Џафери за ажурирање на постапката за избор на член на Судскиот совет

Средба Шахпаска – Ди Џовани: УНИЦЕФ е рамноправен партнер на земјава во унапредувањето и заштитата на правата на децата

Милевски – Зутер: Продолжува соработката меѓу Северна Македонија и Швајцарија

Хрватска: Укинат имунитет на тројца пратеници, осомничени се за проневера

Грчката Влада подготвена да воведе дополнителни мерки за Ковид-19 во поширокиот регион на Атина  

СЗО: Бројот на заразени во Европа над пикот од март

Сеул ќе ја тужи Презбитеријанската црква за новиот бран со Ковид-19

ФБИ: „Антифа“ е идеологија, а не организација

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close