МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

18 септември 2020

18 септември 2020

Продолжува судењето за организаторите на 27 април, Талат Џафери повикан како сведок

Филипче: Ако епимиолошката слика е стабилна, во ноември ќе се дозволи уште некоја група од децата да биде со физичко присуство во училиштата

Борба против сиромаштијата, грижа за ранливите и возрасните

Втор случај на дете во градинка заразено со Ковид 19, Владата останува на ставот родителите да се вратат на работа

Санкционирани 513 возачи во Скопје, 148 за пречекорена брзина, 82 мотоциклисти

Хрватскиот Сабор ќе расправа за симнување имунитет на тројца пратеници

Голем пожар во индустриската зона во Мостар

Вонредна состојба во западна Грција поради циклонот Јанос

Хенкок: Се влошува ситуацијата во Велика Британија, карантинот е последна опција

Трамп планира извршна наредба за казнување трговија со оружје со Иран

 

 

Back to top button
Close
Close