МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

17 септември 2020

17 септември 2020

Средба Груби – Вуцас: Австрија силно ги поддржува европските политики на земјата

Османи и Цакај со порака да не се користи говор на омраза

Влада: Помош за компаниите и невработените преку еднаков пристап кон сите

МЖСПП: Договорени приоритети за надминување на алармантната состојба со Преспанското Езеро

Османи- Цакај: Немаме отворени политички прашања, следниот период фокус на конкретни проекти

Пецас: Засега не е планирано патување на Мицотакис во Скопје, но може да се случи во иднина

Вакцината на руски „Вектор“ не влијае на репродуктивната функција

Курц: Пред нас е уште еден бран – нови ограничувања

Околу 70 мигранти се обиделе да допливаат до италијанскиот брег

Клуге: Бројот на новозаразени во Европа сега е поголем отколку во март

 

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close