МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

17 септември 2020

17 септември 2020

Коневски, Божиновски и владиката Агатангел нема да сведочат за „Насилство пред Општина Центар“

Маричиќ раазговраше со УПОЗ за потребата од измени на законите за судска и јавнообвинителска служба

„Насилство пред Олствотопштина Центар“ продолжува на 24 септември со завршни зборови на обвините

Бочварски бара кадар за јакнење на оперативата за капитални инвестиции

ОУ „Крум Тошев“ добива енергетски ефикасна фасада, сите 11 основни училишта во Гази Баба се подготвени за настава

Извештајот на Хоти за дијалогот со Србија и две интерпелации денеска пред косовското Собрание

Мигрантите на Лезбос се префрлаат во нов камп

Берлин побара помош од Организацијата за забрана на хемиско оружје во истрагата за „Случајот Навални“

Бајден ја предупреди Британија во врска со Брегзит и Северна Ирска

ФБИ: Подготвени сме за секоја закана по основите на нашата демократија 

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close