МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

16 септември 2020

16 септември 2020

Сеул: Северна Кореја се подготвува за проба на подводна ракета

Бугарија се буни за „државна антибугарска идеологија“ во Северна Македонија

НУК достави до Министерството за економија краткорочни и долгорочни предлог-мерки за угостителската индустрија 

Тачи бара од косовското Собрание да му забрани на Хоти да преговара за Заедницата на српски општини

Пленковиќ: Нема потреба војската да ги чува границите од илегални мигранти

Целата ирска Влада е во самоизолација поради сомневање за коронавирус

РКЕ предлага проширување на листата на граѓани опфатени со субвенции за енергетска сиромаштија

Аранитаси од ЕБОР: Работиме со повеќе банки за дополнителна поддршка на домашните фирми

Словенија со најголем дневен пораст на новозаразени од почетокот на пандемијата

Сакеларопулу – Заев: Договорот од Преспа создаде партнерство меѓу Грција и Северна Македонија

Back to top button
Close
Close