МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

10 септември 2020

10 септември 2020

Значително опаѓа посетеноста во Охрид и туристичките населби на брегот на Охридското Езеро

Он лајн средба на Бесими со претставници на ММФ: Целта ни е следните години растот да се дуплира

Испораката на вакцини против коронавирус во светот ќе биде историски предизвик, потребни 8.000 авиони

Јувентус ќе му понуди на Игуаин 2,5 милиони евра за предвремено раскинување на договорот

Денеска средба Мицотакис – Макрон, францускиот претседател со солидарност за Грција по пожарот во Мориа

Бројот на заразени со коронавирус во светот надмина 28 милиони

Роботот „Пепер“ нѐ потсетува да носиме заштитни маски (видео)

Што им прави корона-кризата на Германците?

Тројца загинати во шумски пожар во Калифорнија

Судири на демонстрантите и полицијата во Портланд, уапсени 11 лица

 

Back to top button
Close
Close