МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

26 август 2020

26 август 2020

Заев во 11 часот ќе ги достави предлог составот и програмата на новата Влада

Грчката крајбрежна служба во Егејското море спаси над 90 лица, веројатно мигранти

КФЦ го суспендира слоганот „Прсти да излижеш“

Во болниците во Пекинг нема повеќе пациенти со Ковид-19

Маж осуден на 18 месеци затвор за уништување слика на Пикасо

Русија регистрира сува вакцина против коронавирусот

Му паднала торба врз пресадена коса, па бара отштета

Помпео: САД се длабоко загрижени по заклучоците дека Навални бил отруен 

Синот на Болсонаро позитивен на коронавирусот

Пониските температури го забавија ширењето на пожарите во Калифорнија

Back to top button
Close
Close