МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

20 август 2020

20 август 2020

Обезбедени 75 единици конвалесцентна плазма за третман на пациенти со Ковид-19

Мицотакис до Турција: Запрете со провокациите и дојдете да разговараме како цивилизирани соседи

Обновата на Европа, Белорусија, Турција, Мали, Либан се наоѓаат на менито на средбата меѓу Макрон и Меркел

Џафери денеска треба да биде избран за претседател и на новиот парламентарен состав

Русинка „се врати од мртвите“

Почна фестивалот на светлосната уметност „Skopje Light art district 2020“

Трам на Твитер повика на бојкот на гумите на „Гудјеар“, експресен пад на акциите на компанијата

Приврзаниците на претседателот Сиси победија на изборите за египетскиот Сенат

Почна исплатата на МојДДВ за април мај и јуни, зголемен бројот на скенирани сметки

Оставка на советникот за национална безбедност на Мицотакис

Back to top button
Close
Close