МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

11 март 2020

11 март 2020

Сите информации и препораки за коронавирусот на веб страницата http://zdravstvo.gov.mk/korona-virus/

Течат роковите за изборите на 12 април

На Попова Шапка 20 сантиметри снег, во Маврово седум

Црна Гора: Стручни тимови на Владата и СПЦ ќе разговараат за законот за слобода на вероисповед

Србија: Нови седум случаи на заразени со Ковид-19, вкупно 12

Корона, СИДА и чума: Болести на теориите на заговор

Главните служби во Вухан се враќаат на работа

САД повторно ја продолжија лиценцата на американските компании за работа со Хуавеј

Меркел: Европската соработка значајна за борбата со Ковид-19

Втор човек во светот излекуван од ХИВ

Back to top button
Close
Close