МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

17 август 2020

17 август 2020

Стручно предавање за студенти по медицина од Елизабета Ѓоргиевска, сопругата на претседателот Пендаровски

Почесна артилериска стрелба по повод Денот на АРМ

Опожарена барака во Центарот за бездомноци во Чичино Село, нема повредени

Спречена кражба на музички инструменти во Берово

Усогласување на владината програма и распределба на кадри во преговорите меѓу СДСМ и ДУИ

Стевкова Штериева за МИА: Банкарскиот сектор во одлична кондиција, не се забележани невообичаени повлекувања на депозити од банките

Банкарскиот систем стабилен и сигурен, „Еуростандард“ изолиран случај

Куман пристигна во Барселона

Обамејанг пред продолжување на договорот со Арсенал

Нишикори се тестираше позитивно за КОВИД-19

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close