МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

13 август 2020

13 август 2020

Заев: Решенијата треба да се бараат низ дијалог, аргументи, ставови и програми, а не со уцени и присила

Заев и Ахмети денеска ќе ги продолжат разговорите за владина коалиција

Заев: Ќе успеам да формирам Влада

Одобрена атлетската манифестација „Охрид трчаТ“

Осмо издание на фестивалот за феминистичка култура и акција ПРВО ПА ЖЕНСКО

Научниците се уште не се согласни дали е можна инфекција со Ковид-19 од воздух

Заедничка воена вежба на Грција и Франција во Источниот Медитеран

Заев го доби мандатот, вети европска, демократска и одговорна влада ослободена од етнички предрасуди

Истражување: Само шест отсто од жителите на Велика Британија имаат антитела на Ковид-19

Филипче за МИА: Комисијата предложи учениците до трето одделение да одат во училиште, а за останатите онлајн настава

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close