МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

30 јули 2020

30 јули 2020

Косовскиот амбасадор во Северна Македонија контактиран од Специјалниот суд во Хаг

Од Грција во Германија заминуваат 175 бегалци за спојување со семејствата

Северна Кореја тестираше уште една крстосувачка ракета

Најголем број од заразените кои се враќаат во Германија се од Косово

Живееме во катаклизмично време што може да заврши со светска војна

НАСА ќе лансира ровер на Марс

Рајан Рејнолдс успеа да и го врати украденото мече на сопственичката

Осумдесет и девет странски играчи од 34 земји се подготвуваат за рестартот на сезоната во НБА

Барти ќе го пропушти УС Опен

Иднината на Обамејанг во Арсенал зависи од финалето на ФА Купот

 

Back to top button
Close
Close